Boksowali rywali

W poprzedni weekend odbył się w Szczecinie Turniej Ziem Nadbałtyckich. W bardzo mocno obsadzonych zawodach rywalizowali między innymi kadrowicze z Polski, Niemiec i Cypru. Ogółem w zawodach wzięło udział 127 zawodników reprezentujących 27 klubów. Nie zabrakło również szczycieńskich akcentów. Dobrze wypadł przygotowujący się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodnik szczycieńskiej Gwardii, Szymon Gleba. W walce finałowej, w kategorii 56 kg, w której walki trwają przez trzy rundy po 2 minuty każda, pokonał jednogłośnie na punkty Fabiana Maślanę z Sokoła Piła. - To już drugi turniej wygrany przez Szymona w tym roku. Tym samym pokazał, że liczy się w Polsce – cieszy się trener Zenon Jagiełło.

***

W dniach 13-16.02.2014 r. w Nowej Dębie odbyło się I Grand Prix. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik szczycieńskiej Gwardii Maciej Jóźwik. W turnieju udział wzięło 114 zawodników z 41 klubów. Zawodnik ze Szczytna w walce półfinałowej pokonał przez nokaut techniczny w III rundzie Daniela Cieślaka (Radomiak Radom), który dwa lata temu zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. W finałowej walce Maciej Jóźwik wygrał na punkty reprezentanta Korony Wałcz Mariusza Seronia.