Którego miejsca najbardziej nie lubią sportowcy? Oczywiście czwartego. Niestety, na tej właśnie pozycji uplasował się szczycieński kulomiot Andrzej Regin, najwyżej sklasyfikowany z zawodników Gwardii występujących na XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Dobrze, ale z niedosytem

Andrzej Regin w eliminacjach pchnął 18,19 m, co było trzecim wynikiem. W serii finałowej, odbywającej się w strugach deszczu (całe mistrzostwa upłynęły zresztą pod znakiem niepogody), zawodnik Gwardii uzyskał 17,97 m, zajął 4. miejsce i z Zielonej Góry wrócił bez medalu. Do podium zabrakło 32 cm. Poza konkurencją był Krzysztof Brzozowski z Sosnowca, który posłał kulę na odległość 21,77 m.

Razem z Andrzejem Reginem startowali dwaj inni gwardziści. Bartłomiej Piazdecki był szósty, a wynik 17,50 to jego nowy rekord życiowy. Sebastian Łukszo zajął 11. miejsce (15,79).

Bartłomiej Piazdecki wystąpił również w konkursie rzutu dyskiem. Uplasował się na 8. pozycji z rezultatem 48,04 m.

-Jest trochę niedosyt – komentuje występ swoich podopiecznych trener Ireneusz Bukowiecki. - Generalnie wszyscy spisali się dobrze, zwłaszcza Bartek. Liczyłem, że każdy zajmie miejsce w „12”.