Rozgrywki II-ligowej siatkówki męskiej stoją na żenująco niskim poziomie. Mogli się o tym przekonać szczycieńscy kibice oglądający mecz miejscowej GWARDII z juniorami z Warszawy.

Pol.KS GWARDIA Szczytno - MKS MDK Warszawa 3:0 (18, 20, 18)

GWARDIA: Polechoński, Zawalniak, Szyćko, Dynkowski, Mierzejewski, Kasprowicz, Dymerski (libero) oraz Budny, Pruchniewski i Prud

Miejscowi, jak to mają już w zwyczaju, do pojedynku ze zdecydowanie słabszą drużyną podeszli bez większego zaangażowania. Emocje towarzyszyły tylko początkom pierwszego seta. Gościom udało się objąć nawet prowadzenie 13:12. I to w zasadzie było wszystko, co mieli do powiedzenia przyjezdni. Później gra toczyła się już do "jednej bramki" i była to zasługa wcale nie miejscowych, tylko nieporadności młodych warszawiaków. Gwardziści mieli kilka udanych zagrywek, szczególnie w bloku, ale nie wpłynęły one na końcowy, marny obraz widowiska.

Mimo żądań kibiców dopiero w połowie trzeciego seta trener Borkowski zdecydował się wprowadzić "świeżą krew": debiutujących w II lidze juniorów Karola Pruchniewskiego i Łukasza Pruda oraz powracającego do zespołu po dwuletniej przerwie Macieja Budnego.

Po tym spotkaniu GWARDIA jeszcze bardziej umocniła się na pozycji lidera wyprzedzając następnych w tabeli, aż o trzy punkty.

Albin Polechoński, sekretarz zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej:

- Mecz stał na żenująco niskim poziomie kwalifikującym się na ligę szkolną i to najwyżej na szczeblu gimnazjalnym. W drużynie warszawskiej dominowała młodzież w wieku juniorów młodszych, trudno się zatem dziwić, że gospodarze podeszli do tego pojedynku bez większej motywacji.

ALPAT Gdynia - MOSiR Giżycko 0:3 (-18,-18,-24)

AZS UWM II Olsztyn - SKS Starogard Gdański 1:3 (-23,-20, 21,-17)

NET Ostrołęka - MODERATOR Hajnówka 3:2 (-25, 20,-18, 16,-11)

Tabela

1.GWARDIA 9-0 18 27: 5 2.AZS UWM II 6-3 15 21:12 3.MODERATOR 6-3 15 21:12 4.NET 6-3 15 21:13 5.SKS 4-5 13 14:20 6.MKS MDK 2-7 11 13:23 7.ALPAT 2-7 11 9:25

8.MOSiR		1-8  10   8:24

Za tydzień gwardziści ponownie zagrają w Szczytnie. Tym razem ich rywalem będzie przedostatni w tabeli ALPAT Gdynia.