Nerwowa końcówka w Wielbarku* Klęska Błękitnych* Remis w meczu na szczycie w Szczytnie* Zryw przegrywa na kretowisku* Derby dla Dźwierzut

Omulew coraz wyżej

IV liga - 13. kolejka

Omulew Wielbark – Vęgoria Węgorzewo 2:1 (2:0)

1:0 – Michał Kwiecień (20.), 2:0 – Jarosław Berk (44.) , 2:1 – (84.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski (52. S. Nowakowski), Berk, Mikulak, J. Miłek, Rudzki, Włodkowski, Remiszewski (60. Murawski), Domżalski (34. Kujtkowski), Kwiecień, Szczygielski (70. Dębek).

Niedzielny mecz z Vęgorią przypominał swoim przebiegiem niedawne spotkanie w Bartoszycach. Omulew prowadziła różnicą dwóch bramek i mogła kontrolować rozwój wydarzeń, ale zafundowała sobie nerwową końcówkę.

Po pierwszej połowie kibice powinni być zadowoleni. Prowadzenie wielbarczanom dał Kwiecień, tuż przed przerwą podwyższył Berk, który wykorzystał błąd bramkarza i zdobył gola z połowy boiska. Wszystko układało się nieźle do 58. min. J. Miłek otrzymał wtedy czerwoną kartkę za odepchnięcie zawodnika i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Przez dłuższy czas z dośrodkowań zawodników Vęgorii niewiele wynikało, ale w 84. min goście wreszcie zdobyli bramkę. Sędzia przedłużył spotkanie o 5 min, Omulwi udało się jednak dowieźć zwycięstwo, dające w tej chwili 4. miejsce w tabeli.

W zespole z Węgorzewa wystąpił były gracz MKS-u Szczytno i Błękitnych Pasym Maciej Magnuszewski. - Dobrze się zaprezentował. Trzymał całą obronę - komplementuje obecnego zawodnika Vęgorii trener Mariusz Korczakowski.

13. kolejka

Rominta Gołdap - DKS Dobre Miasto 3:1, Mazur Ełk – Start Nidzica 7:2, Zatoka Braniewo – Victoria Bartoszyce 5:2, Stomil II Olsztyn – Pisa Barczewo 5:0, GKS Wikielec- Olimpia Olsztynek 3:1, Mamry Giżycko - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1, Olimpia II Elbląg – Warmiak Łukta 2:0.

Wynik zweryfikowany: Mazur Ełk – Victoria Bartoszyce 0:3 wo. (na boisku 4:3)