Maciej Wojciechowski zdobył wraz ze swoją drużyną srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Policji w Maratonie. W klasyfikacji indywidualnej szczytnianin był drugi.

Wojciechowski i jego srebrni koledzy

W Maratonie Praskim, który odbył się w miniony weekend, wystartowało ok. 10 tys. zawodników.

W ramach imprezy przeprowadzono VII Mistrzostwa Świata Policji w Maratonie. Bardzo dobrze spisał się w nich Maciej Wojciechowski. Przyczynił się do zdobycia przez Polaków srebrnego medalu drużynowo (liczono czasy trzech najlepszych biegaczy, Wojciechowski był drugim z Polaków). W klasyfikacji indywidualnej zajął 8. miejsce. Jego czas to to 2.33,40. W klasyfikacji generalnej Maratonu Praskiego szczytnianin był również wysoko – uplasował się na 44. miejscu.

- Zacząłem spokojnie po przebytej niedawno chorobie – relacjonuje Wojciechowski. - Na 25. kilometrze otrzymaliśmy wiadomość, że idziemy na medal. Utrzymaliśmy status quo i dowieźliśmy medal do mety.

W policyjnych mistrzostwach wystartowali zawodnicy z 17 krajów. Wygrali Ukraińcy, a za Polakami uplasowali się Czesi. W klasyfikacji indywidualnej brąz wywalczył Paweł Piotraschke ze Słupska.