Udanie zainaugurowali rozgrywki eliminacyjne MP Juniorów koszykarze szczycieńskiego Zefira. Podopieczni Dariusza Orzołka wygrali z Rosiem Pisz 76:69.

Początek meczu rozegranego w hali MOS-u nie był dla Zefira zbyt udany. W pierwszej kwarcie goście prowadzili już 18:8. - Zmiana sposobu obrony przez nasz zespół zmniejszyła tę przewagę na koniec kwarty do czterech punktów - relacjonuje przebieg meczu trener Dariusz Orzołek. - W kolejnych kwartach odrobiliśmy nikłą stratę i na koniec trzeciej kwarty prowadziliśmy 19 punktami. W ostatniej odsłonie rywale rzucili się do zmniejszania strat, te jednak okazały się zbyt duże. Szczytnianie zachowali zimną krew i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Końcowy wynik to 76:69 (17:21, 21:13, 29:14, 9:21). Punkty dla Zefira zdobyli: Rzepecki - 23, Ojdana - 17, Zyra - 14, Przestrzelski - 12, Dudek - 4, Krajza - 4, Iwańczyk - 2. W najbliższy weekend szczytnianie zmierzą się na wyjeździe z Trójeczką Olsztyn.